26 - 28 Mart 2012 tarihleri arasında DIA (Drug Information Association) tarafından düzenlenen ve Danimarka, Kopenhag "Bella Center" da yıllık EuroMeeting toplantısının 24.’sü gerçekleştirilmiştir.

Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin İstanbul Pendik üretim tesislerinde yapılan tanıtımda, İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkanı Dr. Saim KERMAN, Nart Bilişim Hizmetleri - TechNarts Genel Müdürü ve İTS Proje Koordinatörü Taha YAYCI, TechNarts firması adına Cem BAYAZIT ve diğer TİTCK yetkilileri toplantıda hazır bulunmuştur.

Toplamda 15 ana tema ve alt oturumlarıyla pek çok konuda bilgi alışverişine imkan sağlayan ve oldukça büyük ilgi gören EuroMeeting’de, başkanlığını Prof. Dr. Ahmet ARAMAN’ın yaptığı “Türkiye Oturumu” gerçekleştirilmiştir.

Sağlık Bakanlığı'nı temsilen Eda CİNDOĞLU, “T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç Düzenlemelerine Yaklaşım”, Bahar COŞKUN “Ürünün Kullanım Süresi Boyunca İlaç Kalitesini Korumak için bir Yaklaşım” ve Serap Malçok ALTUNKAN “İlaç Takip Sistemi” başlıklı sunumlar yapmıştır. Düzenleme Komisyonu Başkanı, Melek Bostancı ÖNOL ise “İlaç Endüstrisi ve Mevzuata Uygunluk” başlıklı sunumu ile oturumu sonlandırmıştır.

 

26 - 28 Mart 2012
(Kopenhag / DANİMARKA)