18 – 21 Haziran tarihleri arasında ABD’nin Boston kentinde, 2012 Uluslararası Biyoteknoloji Kongre ve Fuarı (International Biotechnology Convention) düzenlenmiştir. Konusunda dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olarak nitelendirilen ve her yıl düzenlenen Uluslararası Biyoteknoloji Fuarı biyoteknoloji alanında faaliyet gösteren binlerce kuruluş ve şirketi bir araya getirmekte, ikili ilişkileri geliştirmek ve çeşitli yatırım bağlantıları kurmak açısından önemli fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca Fuar kapsamında düzenlenen oturumlarda ilaç sektöründeki biyoteknolojik çalışmalarla ilgili gelişmeler aktarılmakta, farklı ülkelerden delegeler biyoteknoloji konusunda sunumlar ve konuşmalar yapmaktadır.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Nihat Ergün’ün de katıldığı etkinliğe İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunu temsilen Kurum Başkanı Dr. Saim KERMAN, TİTCK Klinik İlaç Araştırmaları Dairesi Başkanlığından Hilal İLBARS, TİTCK AB Mevzuatı Koordinasyon Biriminden Eda CİNDOĞLU, TİTCK AB Uyum Biriminden Seren ÇELEBİER, Nart Bilişim (TechN’arts) Genel Müdürü ve İTS Proje Koordinatörü Taha YAYCI ve TechN’arts firması adına Büke TOSUN katılmışlardır.

Fuar kapsamında düzenlenen oturumda TechNarts Genel Müdürü Taha YAYCI, “İlaç Takip Sistemi ve Ötesi” başlıklı sunumunda İTS’yi tanıtarak; İTS’nin amaçları, İTS süreçleri, kısa ve uzun vadeli hedefler ve gerçekleştirilen başarılar konusunda katılımcıları bilgilendirmiştir.

 

18 - 21 Haziran 2012
(Boston, MA / ABD)